English צור קשר ארועים תערוכות תיק עבודות  גלריה  פיסול חשים אמנות מיזם אודות דף הבית
 
אמנות בטבע – "הרוח" – בין ים ליבשה ובמדבר
מיזם אמנות בטבע - בין ים ליבשה - דפי עיתון
בהנחיית האמן לודויג אוט


בחוף דור (טנטורה), נפגשתי עם עוד אחת עשרה אמניות ומנחה אחד, במטרה לקיים מיזם "אמנות בטבע" – ולהעמיד יצירות אמנות הצומחות מתוך הסביבה ומשתלבות בה.
כהכנה להבנת המיזם, נתבקשנו על ידי המנחה, לודויג אוט Ludwig Ott – מומחה באמנות הסביבה, מגרמניה, להתבונן סביבנו, לסקור את הטבע בראיה חודרת, לאבחן ולבחור מתוכו את מרכיבי העיצוב.
המיקום שנבחר הוא פיסת נוף, חוף פראי מרהיב, משופע בצמחיה יבשה, עשב-ים ואצות, אבנים וסלעי כורכר, צדפים, רכיכות וחול. גם שפע של חרסים וזכוכית, נייר וגרוטאות חלודות, מיכלי פלסטיק, אשפה וזבל לצד שרידים של תרבות אנושית וציביליזציה עתיקה.
הרעיונות ליצירות נולדו מתוך הנוף (קו התפר בין יבשה לים) ומתוך החומרים המצויים במקום. לרוב הורכבו המוצגים תוך שימוש בחומרים מקומיים, אך יש אמניות שהביאו עימן חומרים המשתלבים בסביבה. בהנחייתו של לודויג, כל אמנית פילסה לה נתיב עצמאי וייחודי. כך נוצרה היצירה "הרוח" .


מיזם אמנות בטבע - בין ים ליבשה -קונוסים מנייר
הרוח (קו החוף
)
שני גורמים חברו ליצירה.
האחד: דפי עיתון מקופלים, טמונים חלקית בחול, על תלולית נישאת בחוף, נעים ומרקדים על פי קצב משבי הרוח. הדפים ערוכים במבנה קשתי, בשורות מקבילות, אזכור לסימני הרוח המוטבעים בחול. זאת הייתה סקיצה, מודל קטן של יצירה המנסה להדגיש את פעולת הרוח, בתנועה התמידית של הדפים נראית לעין עוצמת קצבה של הרוח.
השני: בקרבת מקום, אל מול הדפים הנעים ברוח, ניצבים איתן, כסלעי הכורכר המצויים בנוף, קונוסים יצירי נייר, ראשיהם משייטים בתנועה מרוסנת. כאן מודגש הריסון המפעיל וכוחו של הנוף כנגד עוצמתה של הרוח. הקונוסים, איתנים, רק קצוות ראשיהם נעים ברוח כסלעי הכורכר העומדים איתנים ורק קצותיהם נשחקים.
שאפתי לעצב נוף מלאכותי המשתלב בשלמות בנוף הטבעי, במטרה להדגיש את נוכחות משב הרוח.

מיזמי אמנות בטבע - במדבר
בהנחיית האמן לודויג אוט


השראה במדבר
יצאתי לסדנא שנייה. הפעם בנגב באזור שדה בוקר, המקום שנבחר הוא בנחל חוורים (ואיננו שמורת טבע). גם הפעם זו סדנא המונחית על ידי אמן מומחה באמנות הסביבה לודויג אוט.
הכוונה, ליצור עם חומרים המצויים במקום: חומרים מן הטבע, תוך התחשבות ויחס של כבוד אל הטבע עצמו, וגרוטאות שנזרקו בשטח. במבט ראשון המקום נראה צחיח וחדגוני, אך במהלך השהות ותוך התבוננות ממוקדת, מתגלה הצמחייה הנדירה, בעלי החיים הזעירים המאכלסים את האזור, הטופוגרפיה הייחודית של פני השטח וצבעי הפסטל הצובעים את הנוף.
השטח הפתוח של המדבר (בדומה לחוף הים), הנו "מגרש המשחקים" של הרוח. עוצמתה גדולה. היא המעצבת את הנוף. גם כאן בחרתי לעסוק בנושא הרוח.הרוח (מדבר)
המיצג הנו מעין מתקן שעשוע שנבנה לרוח.
בתוך חריץ שנוצר בין שני קירות אבנים, תעבור הרוח ותשחק עם קצוות בד יוטה המבצבץ מבין האבנים. שני קירות בגובה של כ- מטר 1, יוצרים זווית דמוית משפך. המיצג, שנבנה בהר, בולט בשטח והוא בנוי מאבנים שנאספו בקרבת מקום. בין האבנים הוחדרו קצוות חוטים שמתנפנפים ברוח. המשחק של הרוח בחוטים מדגיש את קיומה. הרוח תעתעה בו בזמן העשייה. הייתי במאבק מתמיד עמה, שהרי לא יכולתי כמעט לשלוט בחוטים כדי להניח אותם במקומם. כל זמן היצירה התקיים דו-שיח ומשחק בין הרוח לביני. תהליך היצירה – הוא החוויה האמנותית
  

כל הזכויות שמורות © Veronica’s Metal Art עיצוב אתר noabar.com lib-portal.com